فهرست موضوعات

داشتن ابروهایی زیبا با تقویت و پرپشت کردن آن

داشتن ابروهایی زیبا با تقویت و پرپشت کردن آن
ابرو و مژه از عوامل زیبایی چهره در آقایان و بانوان است که امروزه یکی از مشغله های افراد به ویژه بانوان جوان این است که چگونه می توان ابرو و مژه را با روش های طبیعی پرپشت و تقویت کرد البته گروهی در کنار این همچنین به دنبال آگاهی از روش تهیه و طبیعی بودن این مواد هستند ، این مسئله با توجه به مشکلاتی که برخی لوازم آرایشی مانند انواع ریمل ایجاد کرده بسیار مهم شده است. دراین آموزش سایت مانی وب سعی در معرفی بهترین فرمولها جهت تهیه این مواد و در صورت نیاز مطرح کردن روش های تهیه این مواد در منزل با ساده ترین روش ها خواهیم داشت.در ابتدا قبل از معرفی روش های پرپشت و تقویت کردن ابرو به عواملی مانند : ریزش مژه و ابرو  و درمان آن خواهیم پرداخت.

داشتن ابروهایی زیبا با تقویت و پرپشت کردن آن
داشتن ابروهایی زیبا با تقویت و پرپشت کردن آن

عوامل ریزش موهای ابرو و مژه :
¤ برداشتن مکرر ابرو از مهمترین علل کم پشتی و عدم رشد کافی ابرو و مژه در بانوان جوان است.

¤ تاتو کردن ابرو و مژه که در اثر فشار ماده‌ خارجی و تنگ کردن جا برای پیاز مو و ضربه‌ی حاصل از تاتو و واکنش‌های آلرژی نسبت به آن سبب ریزش مو می‌گردد.

¤ موارد ژنتیکی و ارثی

¤ پرکاری و کم کاری تیروئید

¤ حاملگی ، تغییرات هرمونی ، یائسگی

¤ مصرف قرص های ضد بارداری

¤ عفونت های قارچی و موضعی ، انواع زخم ها و ضربه ها

¤ آلودگی های انگلی نظیر شپش که به شکل خارش و ریزش نمایان می شود.

¤ برخی بیماری ها مانند لوپوس و برص

¤ مصرف زیاد داروهای آرامبخش ، شیمی درمانی

¤ کم خونی ، فقر آهن و عدم جذب ویتامین های گروه ب در روده به دلیل بیماری

¤ تحمل فشارهای عصبی و عدم درمان این مشکلات در حین و بعد از سپری شدن مشکل باعث ریزش ابرو  و مژه می شود

¤ استفاده مداوم و هر روزه از مداد ابرو  و همچنین رنگ مو برای رنگ آمیزی ابرو می‌تواند بسیار آسیب‌زننده باشد، به طوری که ابتدا به تنه مو صدمه می‌زند. سپس ریشه مو را از بین می‌برد و اگر ایناستفاده به صورت مکرر باشد، می‌تواند آسیب‌های بیشتری را داشته باشد.

بهترین ها برای پرپشت و تقویت کردن ابرو و مژه :
«قبل از استفاده از هر نوع روغن و یا محلولی لازم است تا از پاک و بهداشتی بودن محل مورد نظر اطمینان حاصل کنید، برای این منظور با استفاده از شامپو بچه ابرو و مژه ها را شستشو کرده و پس از خشک کردن از روش های ذکر شده بهره ببرید.»

برس ابرو - سایت مانی وب
برس ابرو – سایت مانی وب

برس ابرو و مژه :
به یاد داشته باشید که از ساده ترین روش ها جهت تقویت ابرو و مژه ورزش و ماساژ دادن ابرو و مژه به وسیله برس است که باید برای این منظور برس کوچکی را انتخاب و به صورت روزانه برس بزنید.

روغن بادام - سایت مانی وب
روغن بادام – سایت مانی وب

روغن بادام :
روغن بادام تلخ و یا شیرین هر کدام را که در دسترس دارید مفید خواهد بود البته روغن بادام تلخ تاثیر بیشتری دارد به شرطی که خالص باشدکافی است برای ماساژ ابرو با گوش پاک کن با برس و برای مژه از فرچه ریمل استفاده کنید.
*-* مقداری روغن بادام را با پوسته زیتون مخلوط کرده، و بگذارید حدود ۳ روز بماند، پس از گذشت این مدت، حدود ۳۰ دقیقه آن را جوشانده و سپس صاف نمایید، این مایع صاف شده برای تقویت موهای مژه و ابرو مفید بوده .

سرمه و روغن فندق - سایت مانی وب
سرمه و روغن فندق – سایت مانی وب

سرمه و روغن فندق :
استفاده از روغن و سرمه فندق نیز از قدیمی ترین روش ها برای تقویت ابرو و مژه بوده و به سادگی قابل تهیه و دسترس است. برای این منظور می توانید از مغز فندق سوخته استفاده کنید البته به این شکل که در هر بار استفاده یک عدد فندق را پوست گرفته و مغز آن را با شعله ای ملایم برشته تا کاملا یکنواخت برشته شود سپس با هاون و یا جسمی سنگین آسیاب کرده و با سرانگشت اشاره به طرف خواب ابرو بکشید .

روغن و یا دانه کرچک(کروتون)
روغن و یا دانه کرچک(کروتون)

روغن و یا دانه کرچک(کروتون) :
کرچک یا کنتون که هردو نام یک گیاه هستند که دارای دانه هایی شبیه به لوبیا بوده و از دانه های روغنی به حساب می آید و خواص درمانی بی نظیری است که در تقویت ابرو و مژه نقش بسیار مهمی دارد. به منظور استفاده از این دانه روغنی باید مانند دستور بالا مقداری دانه ها را حرارت داد تا کاملا برشته شوند سپس آسیاب و با انگشت اشاره به طرف خواب ابرو و همچنین روغن آن را مانند روغن بادام تهیه و با فرچه ریمل به مژه ها زد.

روغن زرده تخم مرغ
روغن زرده تخم مرغ

روغن زرده تخم مرغ :
استفاده از روغن زرده تخم مرغ که دارای پیشینه تاریخی نیز است در تقویت و پرپشتی ابرو و مژه بسیار نقش دارد. (کلیک کنید آموزش طرز تهیه روغن زرده تخم مرغ )

روغن رزماری
روغن رزماری

ترکیب روغنی :
ترکیب روغنهای مار ، مورد ، رزماری و ماساژ آنها به ابرو و مژه در تقویت وپرپشتی تاثیر فوق العاده دارد.

روغن هفت مغز
روغن هفت مغز

روغن هفت مغز :
بی شک روغن هفت مغز یکی از بهترین روغن های ترکیبی که از هفت دانه روغنی مانند : بادام تلخ و شیرین ، فندق ، سیاه دانه ، پسته ، کنجد ، کرچک تشکیل شده و با داشتن مواد ضروری و مورد نیاز برای رشد و تقویت ابرو و مژه یکی از بی نظیز ترین ترکیبات روغنی است.

هسته خرما
هسته خرما

هسته خرما :
با استفاده از این فرمول و با استفاده مداوم از آن به سرعت به رشد ابرو ها اضافه خواهد شد. برای این کار کافی است که چند عدد هسته خرما رو حرارت بدین تا کاملا خشک و قابل پودر شدن شوند. سپس آنها را رو پودر کرده و با مقداری روغن هفت مغز مخلوط و هرشب قبل از خواب با وسائل یاد شده به مژه و ابروها بزنید.

روغن نارگیل
روغن نارگیل

روغن نارگیل
روغن نارگیل علاوه بر تغذیه پوست، به نرم نگه داشتن پوست نیز کمک زیادی می کند. چند قطره از روغن نارگیل را به ابروهای خود بمالید و ماساژ دهید.

روغن زیتون
روغن زیتون

روغن زیتون
روغن زیتون مواد مغذی لازم برای رشد موها را به پوست و مو می رساند. می توانید چند قطره روغن زیتون را به ابروهای خود بمالید و شروع به ماساژ دادن آن نقطه از پوست خود کنید. ماساژ دادن پوست سبب بهبود و تسریع در رسیدن مواد مغذی به پوست می شود. توصیه می شود که این کار را حداقل یک بار در روز
و به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه بر روی پوست خود (مناطقی که رشد ابروها کم شده است) انجام دهید.

 

یک ماسک برای تقویت موهای ابرو و سر..
مواد لازم:یک پیاز کامل سیر(بهتره تازه باشه)،نصف لیوان روغن زیتون اصل.
روش تهیه: در آغاز این روغن رو در یک ظرف شیشه ای می ریزیم.و سپس پیاز کامل سیر رو خرد می کنیم در داخل روغن.و بعد درش رو میبندیم و یک هفته در یک جای کاملا تاریک نگهش می داریم.
بعد از یک هفته شیشه رو از محل تاریک در میاریم و با قاشق تمام تکه های سیر رو از روغن خارج می کنیم.
حالا زمان مناسب برای استفاده از این ماسک هست.با یک برس کوچک ابرو مقدار کمی از روغن رو بر روی مسیر رشد ابرو بمالید.
با یک دستمال ،پنبه یا گوش پاک کن ،اضافی های روغن رو پاک کنید.البته برای موهای سر هم می تونین بکار ببرین..بعد از مدت کوتاهی مشاهده خواهید کرد که موهای ریز از گوشه و کنار شروع به رویش خواهند کرد.این اولین اثرات این روغن معجزه آساست.

 

 :idea: نکته ی مهم : تمام روغن ها و روش های کفته شده را به صورتی مورد استفاده قرار دهید که وارد چشم نشوند چون با ورود هر جسم خارجی و استریل نشده داخل چشم دچار سوزش ، خارش و اشک زدن می شود.

 

 :idea: تذکر: شاید ریختن ابروها نگران کننده باشد اما باید علل را بررسی کرد. گاهی استرس زیاد در طول روز می‌تواند یکی از دلایل ریزش موی ابروها باشد.برای پیشگیری از ریزش‌ ابروها می‌توان از کپسول ویتامین‌ E و B در تقویت مو‌ها استفاده کرد.
:idea: تذکر: یادتان نرود که گاهی علت کم پشت بودن ریش و سبیل، کم خونی بوده، که بهترین راه برای درمان آن، استفاده از مواد خون ساز می باشد مثل: قلم استخوان، هویج، اسفناج، شنبلیله، زردآلو، انار و…

گردآوری: سایت مانی وب
گردآورنده: مانی نوروزی

دسته‌بندی‌ها: آرايش,نکات آرایشي

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی *

10 دیدگاه

  1. سیر رو خردکنی تو روغن زیتون بعد۲ هفته استفاده کنی هم ج میده,ژل آلوورا با کپسول ویتامین ای,آب پیاز هم عالیه,آلوورا برارشد مژه هم عالیه هم براجای جوش گودافتاده کلامن فقط آلوورامیزنم که پوستم بعداستفاده۲هفته ای معجزه کرده,سایت خوبی دارین
    U have good times

    پاسخ