فهرست موضوعات

تکنیک های آرایشی برای خانم های عینکی

تکنیک های آرایشی برای خانم های عینکی

تکنیک های آرایشی برای خانم های عینکی
تکنیک های آرایشی برای خانم های عینکی

اگر عینک به چشم می‌زنید، اطلاع از نحوه آرایش صحیح از جمله عواملی است که در کنار انتخاب عینک مناسب، شما را در زیباتر نشان دادن چشمهایتان کمک می‌کند.
استفاده از عینک به اندازه کافی در متفاوت به نظر رسیدن چهره موثر است پس با آرایش بیش از حد آن را دوچندان نکنید. بهترین راه این است که با مات نگاه داشتن رنگ صورت، نوری را که با بالا و پائین رفتن عینک در اطراف چشم‌ها و بینی منعکس می‌شود، خنثی کنید. رژگونه صورتی یا گل بهی روشن تأثیر خوبی ایجاد خواهد کرد.
بر ابروها تمرکز کنید. تمرکز آرایش عینکی‌ها باید بر ابروها باشد چرا که فرم اصلی صورت را تشکیل می‌دهند. عینک ناخودآگاه نگاه‌ها را به سوی ابروها جلب می‌کند، بنابراین سعی کنید از مرتب و زیبا بودن آنها مطمئن شوید.
زمانی که ابروها منظم است، زیبایی چهره دو چندان می‌شود. پس بهتر است با انتخاب لوازم ابروی مناسب و پر کردن تمامی نقاط خالی ابرو، ظاهری آراسته به آنها بدهید. فراموش نکنید که آرایش ابرو می تواند ظاهر شما را صد در صد تغییر دهد.
مژه‌ها را نمایان‌تر کنید. اگر مژه‌هایتان بلند است از یک ریمل ضد آب استفاده کنید. قبل از حالت دادن به مژه، اندکی از ریمل را در قسمت بالایی مژه تان قرار دهید و سپس از پائین به بالا و از نزدیکی ریشه ریمل زدن را آغاز کنید. همچنین می توانید از خط چشم مایع در نزدیکی قسمت انتهایی مژه استفاده کنید.
محوکننده‌ها کاربرد زیادی برای عینکی‌ها دارد. معمولاً عینک در زیر چشم سایه ایجاد می‌کند و محوکننده‌های روشن که نور اضافی را منعکس می‌کنند واقعاً موثر خواهند بود.
اگر پف زیر چشم دارید یا زیر چشم هاله سیاهرنگی وجود دارد، از محوکننده‌ها برای محو کردن آن استفاده کنید اما به خاطر داشته باشید که از یک لایه پودر صورت هم برای تثبیت آن استفاده کنید.
به فریم عینک خود توجه کنید. هنگام تصمیم‌گیری در مورد نوع آرایش، فریم عینکتان را هم در نظر داشته باشید. اگر فریم عینکتان سبک یا عینک‌تان بدون فریم است، آرایشی که ظاهرتان را طبیعی‌تر نگاه دارد، بر جذابیت چهره‌تان خواهد افزود.
رنگ‌هایی را انتخاب کنید که بر جذابیتتان می‌افزایند. از قوانین رایج آرایش چشم تبعیت کنید. از رنگ‌هایی که بر زیبایی چشم و رنگ پوستتان می افزایند، استفاده کنید.
اگر دوربین هستید و شماره چشمتان زیاد است  باید بدانید که چشم‌ها پشت عدسی‌های این قبیل عینک‌ها درشت‌تر به نظر می‌رسند. پس بهتر است از سایه‌های تیره‌تر در اطراف چشم‌ها استفاده کنید تا چشمهایتان را کوچکتر نشان دهند. از یک رنگ سایه در پشت چشم استفاده کنید و خط چشم تیره بکشید. هرگز گوشه داخلی چشم را روشن نکنید چون چشمها را بزرگتر نشان خواهد داد. رعایت کردن این نکات باعث می‌شود که چشم‌هایتان عمق بیشتری پیدا کند و تأثیر عینک بر چهره‌تان کاهش یابد.
اگر نزدیک بین هستید و شماره چشم‌تان پایین است باید بدانید که چشم‌هایتان پشت عینک کوچکتر به نظر می‌رسد بنابراین بهتر است که بالای چشم به طور کامل از خط چشم استفاده و سایه را سبک‌تر یا روشن‌تر انتخاب کنید تا چشم‌تان بزرگتر به نظر برسد. همچنین گوشه داخلی چشم را روشن‌تر کنید.
می‌توانید از بعضی طیف‌های سبک رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای یا سفید در گوشه داخلی چشم استفاده کنید.
اگر می‌خواهید باوجود عینک، بهترین شکل ممکن را داشته باشید، سعی کنید روی آرایش لب‌هایتان کار کنید.
در مدل‌های آرایش دهه پنجاه، عینک کاربرد بسیار داشت. در این مدل‌ها روی ابروها کار بیشتری می‌شد تا فریم عینک روی صورت، زیبا و دوست داشتنی جلوه داده شود. خط چشم مایع و یک رژ لب قرمز، ظاهری جذاب به شما می‌دهد که همراه با رژگونه صورتی کامل خواهد شد.
گردآوری : سایت مانی وب
گردآورنده: مانی نوروزی

دسته‌بندی‌ها: آرايش,نکات آرایشي

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی *

2 دیدگاه