فهرست موضوعات

تغییر مسیر دانلود درمرورگرهای Opera ،IE ،Chrome و Firefox

تغییر مسیر دانلود درمرورگرهای Opera ،IE ،Chrome و Firefox

“تغییر مسیر دانلود درمرورگرهای Opera ،IE ،Chrome و Firefox” قفل است تغییر مسیر دانلود درمرورگرهای Opera ،IE ،Chrome و Firefox
تغییر مسیر دانلود درمرورگرهای Opera ،IE ،Chrome و Firefox

بارها برای شما هم این اتفاق افتاده که فایلی رو دانلود کردید ولی نمیدونید اون فایل کجا ذخیره شده…یا بخاطر مشکلی که در ویندوز ایجاد شده مجبور به نصب مجدد ویندوز شده اید و چون اکثر مرورگر‌ها در مکان همیشگی دانلود یعنی آدرس C:\Users\username\Downloads فایل‌های دریافتی از اینترنت را ذخیره می‌کنند دسترسی به این آدرس پس از نصب دوباره ویندوز سخت می‌باشد و همچنین درایو C بدلیل نصب بودن ویندوز و سایر نرم‌افزارها پس از مدتی پر می‌شود و بهتر هست فایل‌ها را در مکانی دیگر ذخیره کنیم.

مرورگر IE:
برای عوض کردن مکان دانلود در مرورگر Internet Explorer ابتدا دکمه‌های ترکیبی Ctrl + J را می‌فشاریم تا صفحه دانلود‌ها باز شود. سپس بر روی Option موجود در سمت چپ پایین کلیک می‌کنیم و در صفحه باز شده با زدن Browse مکان جدید را برای دانلود انتخاب می‌کنیم.(مانند شکل زیر) گزینه زیر آن هم برای این هست که پس از دانلود کردن فایل‌ها به شما اطلاع بدهد یا نه.

مرورگر IE
مرورگر IE

مرورگر Chrome:
پس از بازکردن مرورگر Chrome به بخش Setting رفته و در انتها بر روی Show advance setting کلیک می‌کنیم و در بخش Downloads مکان دانلود فایل‌ها را می‌توانیم عوض کنیم. .(مانند شکل زیر) با زدن تیک زیر آن در صورت دانلود هرفایل مکان دانلود برای آن پرسیده می‌شود.

مرورگر Chrome
مرورگر Chrome
مرورگر Chrome
مرورگر Chrome
مرورگر Chrome
مرورگر Chrome

مرورگر Firefox:
در مرورگر موزیلا به  Setting ( یا Option ) رفته و بر روی Option کلیک نمایید. در تب General و در بخش Downloads می‌توان مکان دانلود برای تمامی فایل‌ها و یا پرسیده شدن مکان دانلود برای هرفایل را مشخص نمود..(مانند شکل زیر)

مرورگر Firefox
مرورگر Firefox

مرورگر Opera:
در مرورگر Opera برای ورود به قسمت Setting کلید ترکیبی Ctrl+P را با هم فشار دهید. همان گزینه اول مربوط به عوض کردن مکان دانلود فایل‌ها می‌باشد.(مانند شکل زیر)

مرورگر Opera
مرورگر Opera

گردآوری: سایت مانی وب
گردآورنده: مانی نوروزی

دسته‌بندی‌ها: آموزش اینترنت,آموزشي

برچسب‌ها: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی *

4 دیدگاه

  1. باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت شما آقای مهندس عزیزخیلی خوشحالم که باسایتتون آشناشدم وازانتخاب مطالبتون که جنبه ی آموزشی دارن بسیارتشکروقدردانی میکنم چون برام مفیدواقع میشن اززحماتت ممنونم عالی بود.:roserose

    پاسخ